Ақын-импровизатор Жамбыл Жабаевтың 175-жылдығына арналған,

«Халық поэзиясының алыбы» атты челлендж-сайыстың ұйымдастырылуы туралы

Ереже

Железин а. Құрастыру күні:  11 қаңтар,  2021 жыл

1.Жалпы ережелер

-     Бұл ереже «Қазақ поэзиясының алыбы» атты челлендж-сайыстың, әрі қарай Челлендж, ұйымдастырылуы мен өткізілуінің негіздерін айқындайды.

-     Челлендж-интернет-роликтердің жанры, онда қатысушы бейнекамераға тапсырманы орындайды және оны желіге орналастырады, содан кейін бұл тапсырманы кез-келген пайдаланушылар тобына орындауды ұсынады.

1. Мақсаты мен міндеттері

- Пайдаланушылардың ақынның әдеби шығармашылығына деген қызығушылығын арттыру.

- Қатысушылардың шығармашылық әлеуетін іске асыруға жәрдемдесу.

- Оқырмандық белсенділікті арттыру.

1. Құрылтайшылар мен ұйымдастырушылар

-      Челлендж ұйымдастырушысы:  «Железин аудагнының ОКЖ» КММ –ң әдістемелік бөлімі

1. Қатысушылар

-  Челленджге халық ақынының шығармашылығына жақын кез келген адам қатыса алады.

1. Өткізі мерзімі

- Челлендж 2021 жылдың 1-28 ақпаны аралығында өтеді.

1. Конкурсты өткізудің шарттары мен тәртібі

- Челленджге қатысу үшін қатысушы priemnaja@cbs.zhelezinka.kz  электронды мекенжайына  /ақынның немесе басқа да қазақ ақынының шығармасын/ бейнематериал  жолдау қажет.

- Қатысушы орындаушылық шеберліктің түрлі нысандарын, тәсілдері мен құралдарын пайдалана алады. Музыкалық сүйемелдеуді, театрландыру элементтерін қолдануға болады. Бейнероликтің ұзақтығы 3 минуттан аспауы тиіс.

Instagram және Facebook парақшаларында Челленджді ұйымдастырушы өз кезегінде осы роликті 2 тәулік ішінде жариялауға міндеттенеді.- Каждый участник может предоставить на Челлендж только одну работу.

- Олар ұсынған жұмыстар рецензияланбайды және авторларға қайтарылмайды, жұмыстар үшінші тұлғалардың авторлық құқықтарын бұзбауы керек ("авторлық құқық туралы" ҚР Заңы»)

- Қатысушы бұрын басқа конкурстар мен челлендждерге қатыспаған жұмысты ұсынады.

- Челленджді ұйымдастырушы авторларды міндетті түрде көрсете отырып, жұмыстарды пайдалану құқығын өзіне қалдырады.

-  Конкурстың қорытындысын шығару үшін қазылар алқасы құрылады.

Бейне жасау кезінде келесі схеманы пайдалану ұсынылады:

- титулдық бет (кітапхана атауы, қатысушының аты-жөні, шығарма атауы, Челлендж атауы);

- бейнеролик;

-пайдаланылған интернет-материалдардың пайдаланылған көздерінің Немесе сілтемелерінің тізімі.

Бағалау критерийлері:

- таңдалған шығармалардың конкурс тақырыбына сәйкестігі;

- мәтінді жатқа білу;

- актерлік шеберлік;

- қатысушының сахналық мәдениеті.

1. Марапаттау

- Жеңімпаз атанған қатысушылар грамоталармен және бағалы сыйлықтармен марапатталады.

- Қазылар алқасы бейне материалдарды қосымша көтермелеу құқығын өзіне қалдырады (алғыс хат, арнайы номинация)

- Жеңімпаздарды марапаттау 2021 жылдың 5 наурызында өтеді.

- Үздік жұмыстар әлеуметтік желілерде Железин ОКЖ бетінде 2021 жылдың 22 наурызынан кешіктірілмей жарияланатын жалпы бейнероликке енгізіледі.